Je potrebné vlastniť brúska na nože?

Je potrebné vlastniť brúska na nože?

Otázka, ktorú si kladie viac gazdiniek a hospodárov. Ak patríte k ľuďom, ktorí trávia väčšinu dní spracovávaním surovín, potom nepostrádateľnou časť vášho vybavenia tvoria noža. Či už ide o krájanie zeleniny a ovocia, pitvanie alebo porciovanie tak bez kvalitného noža sa to jednoducho nezaobíde. Rovnako väčšina ľudí si skôr kúpi nový set nožov než aby si jednoducho zaobstarali ostrič nožov, ktorý udrží čepele ostré a ako nové.

Majú pocit, že je zbytočné si brúsik zhotovovať. Ale spýtajte sa sami seba, koľkokrát týždenne priemerne použijete kuchynský nôž. Alebo akýkoľvek nôž. Veľa krát, že áno? Postupom času sa vaša nože nevyhnutne otupí. A nie je nič horšie ako tupá čepeľ. Zvlášť keď vás tlačí čas. Oboma rukami musíte na nôž tlačiť, aby překrojil obyčajný zemiakov, alebo sa vám nepríjemne zadrhne do kuracie kosti. Moc dobre to poznáte. Než stále utrácať za nové nože, nebolo by skutočne jednoduchšie zaobstarať si ostřičnožov?Jednoduchý brúsik vás na toľko peňazí nepríde a ľahko ho zoženiete. V kuchynských potrebách, v nožiarstva alebo na internete. A bude vám dlho a spoľahlivo slúžiť.

Máte nože kované?

Zvlášť ak sa vaša kuchyňa pýši ručne kovanými nožmi, tak je brúsik nevyhnutnosťou. Nože kované sú veľmi kvalitné, môžu byť aj zdobené a robené na zákazku. Niektorí nožiari robia vskutku nádherné výrobky. Vlastne nejde len o kuchynské náčinie. Môžete si objednať napríklad lovecký nôž s rukoväťou z dreva alebo kosti. A ak ste obdivovateľom chladných zbraní, nožiari zvládnu aj vrhacie nože a nechať také skvosty otupiť by bola večná škoda.

 Ale rovnako tak ako sú nože kované kvalitné, tak rovnako kvalitný potrebujú starostlivosť. Na tieto umelecké diela už bohužiaľ obyčajný brúsik nestačí. Budete musieť zakúpiť kvalitnejšie ostřič. Venujte vašim čepeliam dostatočnú pozornosť a vaša práca bude mať říz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *