Všetko je podstatné

Všetko je podstatné

Či máte hotel alebo reštauráciu, vždy chcete, aby ste mali dobré vybavenie a aby vaši zamestnanci boli vhodne a účelne oblečení. 

Čo je dôležité?

Je pre vás dôležité, aby sa u vás hostia cítili dobre? Pre to sa dá urobiť pár drobností, ktoré ocenia nielen hostia, ale aj zamestnanci. V niektorých hoteloch sa ráno ponúka raňajky vo forme švédskych stolov. A v takom prípade sa hodí Ohřevné výdajné stoly, ktoré udržia jedlo v teple, po dlhú dobu. Takéto raňajky môžu trvať aj tri hodiny a každý hosť si zaslúži mať teplé jedlo. Nikoho by nepotešilo, keby prišiel na raňajky len o hodinku neskôr ako jeho známy, ktorý mal ešte teplé jedlo, ale on už má studené. 

Oplatí sa investovať aj do oblečení pre kuchárov. Alebo kúpiť praktické nerezové stoly do kuchyne. V niektorých reštauráciách ide aj vidieť do kuchyne. Pri pohľade na kuchára, celého v čisto bielom oblečení, ktorý behal po celej kuchyni, som mala z reštaurácie oveľa lepší dojem. Aj keď ma napríklad na prvý pohľad reštaurácie moc neuchvátila, tak oblečení pre kuchárov je dôležité. Ľudia dajú na prvý dojem, a keby som videla, že kuchár má na sebe roztrhané a špinavé tričko, asi by som sa zdvihla a odišla. 

Nikdy nie je neskoro.

Nikdy nie je neskoro na to, povedať si, že je potrebné reštaurácii niečím ozvláštniť. Niekedy stačí len dať iné obrazy na stenu, inokedy vymaľovať a inokedy sa pozerať viac do hĺbky a povedať si, že už to chce nové nerezové stoly do kuchyne. Stačí naozaj málo a váš podnik bude hneď iný. Keď zamestnanci uvidia, že ste ochotní udržiavať kvalitu aj vzhľad a funkčnosť celej reštaurácie, určite potom aj oni budú do práce chodiť oveľa radšej, než keby vás nič z toho nezaujímalo. 

Záleží hlavne na vás, či si pripustíte, že by to už chcelo zmenu, alebo nie. Ak áno, trh ponúka nespočetné množstvo všetkého, čo do správnej reštaurácie čí hotelu patrí. Nebuďte jedni z mnohých a snažte sa byť jedny z mála, ktorí sa naozaj snažia a záleží im aj na poslednom človeku, ktorý príde na raňajky. Preto aj Ohřevné výdajné stoly môžu odviesť naozaj dobrú prácu, aj keď si niektorí myslia, že na tom treba nesejde. Zrovna ten jeden posledný hosť k vám môže priviesť niekoľko svojich známych, len preto, že bol spokojný. Spokojný s niečím na čo ste vôbec nemuseli klásť dôraz, ale rovnako ste to urobili. Oplatí sa mať oči otvorené a myslieť aj na jedného jediného človiečika, ktorý k vám zavíta. Aj on vám môže zaistiť to, že sa k vám budú ľudia vracať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *